Abbey Road Girl: Na cestě za štíhlým Já...

Leden 2012

Co jsem jedla 31. ledna

31. ledna 2012 v 20:23 Co jsem jedla
Dobrý večer,

dnes jsem jedla samé dobroty:)

10:30 Bílý jogurt a trocha cereálií

12:30 Mrkvový dort, bílý jogurt

15:30 Light rebarborový jogurt

19:00 Grapefruit, sushi

Tady v Británii se dá sushi kopit i supermarketech a 6 kousků stojí většinou jen 1 libru, tedy 30 kč. Takže si ho dopřávám celkem často.
Pozítří bych se chtěla zvážit (čekám, až teta Irma už konečně odtáhne:D), tak se snažím:)

Přeju vám hezký večer: )

Co jsem jedla 30. ledna

30. ledna 2012 v 20:07 Co jsem jedla
Dobrý večer,

doufám, že jste měli (nebo spíše "měly":) pěkné podnělí. Já celkem ano. Akorát na jednu přednášku nedošel profesor, což mě mírně naštvalo. Když učitel nedorazil na hodinu na střední, tak jsme se radovali (teda ne ve čtvrťáku, když se blížila maturita:) Ale na vejšce, když nedorazí profesor, tak je to prostě "shit". Tak jsem alespoň rychle skočila domů a hodila do sebe malou sváču, protože se hlásil hlad.

10:30 Cereálie s mlékem (plus skořice, rozhodla jsem si jí dávat to snídaně, prý podporuje metabolismus a z obyčejnejch cereálií navíc udělá něco jako cini minis:)

13:30 Salát (cous cous, olivy, kukuřice, cherry rajčátka), 1 knäkebrot s light philadelphií

16:30 Miska oliv, zelený čaj

18:30 Salát (kukuřice, salátová okurka), bílý jogurt

Z jídla mám dobrej pocit, dneska jednička z hvězdičkou;)


Nedávno jsem hledala cvičení na zpevnění rukou a našla jsem tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=GDqVZ1pIjl0

(btw. kde se teď na youtube sežene ten html kód na linky? :D)

Pokud máte činky (nebo alespoň něco, co se dá použít jako činky, třeba lahev vody) tak to doporučuju. První den jsem z toho byla dost zničená. Možná jsem to přepískla a nacvičila toho moc, ale pár hodin potom mi všechno padalo z rukou :D

Mějte krásnej večer!

Co jsem jedla 29. ledna

29. ledna 2012 v 20:15 Co jsem jedla
Ahojte děvčata,

dneska jsem se snažila jíst trochu víc než včera. Už je mi líp, takže jsem se nemusela přemáhat

11:00 4 Knäkebroty s light Philadelphií
13:00 Cous-Cous (dojídám ze včera:)
15:00 Střední Starbucks Latté (yummy!!)
17:30 Sendvič s lososem a okurkou, Kit-Kat

Pozn.: Jo, dobře. Kit-kat jsem mohla vynechat. Ale řekla jsem si, že jednou za čas povolím malinkou sladkost, abych se zas tak netrápila. Alespoň než si zvyknu na dietní režim. Snad to neni taková tragédie... Šáhla jsem po kit-katu, koukala jsem, že má "jen" 230 kcal, což je oproti jiným dobrotám ještě celkem přijatelná hodnota. Snad se toho brzo zbavim: )
Spát půjdu až asi až za hooodně dlouho. Vyzbrojila jsem se na případný hlad cherry rajčátky, takže po nich během večera možná ještě sáhnu.

Pozn. 2.: Dneska je už 14. den mojí dietky. Zvládám to zatím bez vetšího průšvihu a celkem mě to baví:) Úlevu pocítila i peněženka. Okurka je prostě levnější než sušenky: )

Mějte se krásně;)

Co jsem jedla 28. ledna

28. ledna 2012 v 22:09 Co jsem jedla
Dobrý večer slečny,

omlouvám se, že píšu pozdě, ale u nás v Anglii je teprve devět: ) Vedu dosti studentský život. Vstávám v poledne a chodím spát k ránu, proto se nedivte, že mám u jídel trochu posunuté časy:D

 • 13:00 Cereálie s mlékem
 • 15:00 1 knäkebrot, philadelphia light (=pomazánkové máslo)
 • 16:30 Cous-cous (cca 200g), kukuřice
 • 20:30 0,5 salátové okurky, philadelhia, koření (takové jednohubky)
 • plus jedna horká čokoláda (light verze, 60 kcal)
Dneska se mi celkem podařilo. Možná jsem měla jíst trochu víc, ale nebylo mi moc dobře, takže nebyl ani hlad.

Mějte se krásně!
miluju cous cous:)

Něco o mé osobě na úvod

27. ledna 2012 v 22:59 Řeči, žvásty, výplody
Ráda bych se vám představila:

Je mi krásných 19 let. Nedávno jsem se z Jižních Čech přesunula na západ a žiju v Anglii. Čekejte tedy určitě nějaké vám neznámé potraviny, či tipy, co si odsud přivézt :) Mám se tu krásně, akorát mi kvůli práci a škole nezbývá moc volnýho času, který bych mohla vyplnit najakou super činností jako třeba sport (ne, kecám, stejně bych se válela:D )

Tohle je blog o hubnutí, takže než výčtem koníčků se radši popíšu pomocí svých stravovacích návyků: )

 • Sladký - miluju to všechno: D To asi má největší slabina. Cpu se když jsem v depresi ("nic nemá cenu, nic nemá smysl, takže můžu klidně snít tu koblihu"), cpu se když jsem šťastná (juchů, všechno je supr, miluju život, proč si ho neosladit cheesecakem?"), cpu se když jsem v pohodě ("ježiš, se nic nestane přece když si dám kus čokolády, ne?")
 • Lenost - nejsem vůbec, ale VŮBEC sportovní. Sport byl pro mě vždycky naručenej zdroj úrazů a trapasů.
 • Náladovost - další slabina. Smutek nebo únavu často řeším jídlem. Prostě se neovládnu a sním něco, co nemám..
 • Jsem nemasová - Uzeniny pro mě nejsou žádným pokušením. Jím jen ryby, kuřecí a jen vyjjímečně něco jinýho. Do masa se musím spíš nutim, a tak si čas od času koupim kvalitní kuřecí šunku a nebo si dám vývar.
 • Konečně bydlím sama! To je výborná věc! Bydlím na koleji a tedy si všechny potraviny nakupuju sama. Je to neuvěřitelná výhoda oproti tomu bydlet s rodiči. Žádná maminka neupeče v neděli koláč, nenakoupí tatranky, neuvaří svíčkovou. Co si nenakoupim, to nesním. Tohle je moje asi moje největší zbraň. Doma jsem POŘÁD něco užírala. Tady prostě nemám co, protože si sladký věci prostě nekupuju. Tímto jsem eliminovala příčinu mého největšího hubnoucího zlovkyku - prostě nesežrat něco, když je to tak blízko :D
 • Jsem zeleninová
 • Strašně ráda chodím pěšky - můj nejoblíbenější pohyb, nachodím toho celkem dost: ) Je taková moje forma meditace.
 • Zelený čaj piju na litry
 • Snídám královsky - miluju snídaně. Vidina i pouhých cereálií s mlíkem mě často vytáhne z postele
Co se týče váhy - teď mám 82,5 kg. Zní to děsivě. Podle BMI je to nadváha. Já si však nějak zvlášť tlustá nepřipadám. Připadám si úplně stejně, jako když jsem vážila 72 (4 roky zpátky). Dokonce se vejdu do stejnýho oblečení. Když se podívám do zrcadla, nějaký ty špíčky vydím, ale není to zas nějaká tragédie. Spíš než můj vzhled mě děsí ta váha. Každopádně se pokusím obě věci změnit k lepšímu: )
..."dietu" držím od té doby, co jsem se po vánocích vrátila na kolej. Tedy téměř dva týdny. Zítra čekejte první jídelníček:)

Začínáám

27. ledna 2012 v 22:10 Řeči, žvásty, výplody
Vážení,

jelikož se již témeř dva týdny snažím zdravě jíst a něco shodit, začala jsem po dlouhé době nakukovat na cízí "hubnoucí" blogy. Koukat na cizí blogy je celkem nuda, pokud nemáte blog vlasně. Nuže, zde jsem a přidávám se k vám všem, co se snažíte nějaký to kilčo shodit.
Kdysi jsem podobný blog už vedla, ale to už jsou léta zpátky. Nechci se tam vracet. Hubla jsem dosti nerozumným způsobem (=hladovka). Díky týhle pitomosti jsem ve výsledku přibrala cca 10kg. Jsem prostě šikulka :D Ale nyní jsem poučená: )

Co jsem začala sledovat hubnoucí blogy, dospěla jsem k jistému zjištění. Před čtyřmi lety, když jsem taky měla blog, byla obrovská pro-ana vlna. Dnes je těch blogů tak celkem dost, ale zdá se mi, že jsem narazila na spoustu slečen, co se snaží hubnout spíše tím "osvíceným způsobem". Z toho mám radost. Asi za ty čtyři roky TV pořady typu "Jste to, co jíte" a další osvěta splnila svůj úkol: ) Tak směle do toho: )

Fakt bych nechtěla na fotkách zaplňovat třetinu prostoru:D

První cíl

27. ledna 2012 v 21:59 Váha a jiné malichernosti
Vážení (doslova:),

Můj první cíl je jakákoliv váha pod 80 kg. Až na mě bude z váhy koukat šťastná sedmička, snad to půjde lépe. Ale stejně, vůbec nechápu, jak jsem to mohla nechat dojít takhle daleto a vážit víc jako 80 :D V prváku (tedy 4 roky zpět), když jsem začala prvně vážně hubnout, tak jsem měla 73kg a myslela si, že to je děsná tragédie. Hubnutí jsem provozovala tak, že jsem vždycky na pár dní téměř přestala jít, váha šla dolů a já byla spokojená. Prostě blbost :D Samozřejmě to moc daleko nevedlo a během dalšího roku mě jo-jo efekt vystřelil hooodně daleko za váhu, na které jsem začínala hubnout.
Nyní jsem poučena i vlastní idiotskou zkušeností, tak už to snad nezvorám...

Stejně to ale ve mě pořád je. Možná to tak máte taky. Občas si prostě řeknu "tak, a teď se prostě nenajim a ráno budu vážit o něco míň" Je to jednoduchá rovnice, ale nefunguje. To kručení v břiše je do jistý míry taková příjemná bolest. Říkáte si "tělo, to máš zato, že jsi tlustý"...ale jak všechny nejspíš dobře víte, nikam, ale prostě NIKAM hladovky nevedou.
Ať se vám daří a papejte: )